Klamry kolekcjonerskie

Nasze klamry kolekcjonerskie to sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych autentyki z lat 70., 80. i 90. XX wieku. Każda klamra ma swoją historię, o której często świadczy bogaty rewers z sygnaturą, numerem seryjnym, a nawet opisem okoliczności powstania danej serii. Bardzo rzadko zdarza się, abyśmy mieli dwa egzemplarze tego samego modelu. 
 

 
Kultura noszenia pasków z dużymi i ozdobnymi klamrami rozwijała się głównie w USA i Meksyku przez większość XX wieku. Na początku lat 70. w Stanach zaczęto wypuszczać na rynek limitowane edycje klamer opatrzonych unikalnymi numerami, skierowane typowo do kolekcjonerów. Były one reklamowane jako dobra inwestycja i stanowią obecnie bardzo ciekawe egzemplarze. Część z nich miała nawet dołączane certyfikaty, a kolekcjonerzy uzupełniali swoje kolekcje emitowanymi co roku kolejnymi edycjami. 

 

Każda z tych klamer opowiada jakąś historię. Sporo klamer tego typu trafiło na rynek dzięki zwyczajowi produkowania okazjonalnych serii dla strażaków, stróżów prawa czy drużyn sportowych. Dzięki temu powstały kolekcje zawierająca np. klamry strażaków z Nebraski z kolejnych lat gdy były produkowane, opatrzone dodatkowo tym samym numerem seryjnym.    
 

 

Klamry kolekcjonerskie są bardzo okazałe i widoczne. Jeśli jednak wolisz mieć oryginalną klamrę o subtelniejszym wyrazie, ciekawą propozycją będą klamry VINTAGE. Podobnie jak te kolekcjonerskie, pochodzą one z USA, zostały wyprodukowane w latach 70., 80. i 90. XX wieku, ale nie posiadają sygnatur czy numerów seryjnych. Wyróżnia je niepowtarzalny charakter i styl.

Jeśli szukasz czegoś więcej niż klamry do paska, koniecznie sprawdź jakie aktualnie egzemplarze kolekcjonerskie i vintage są u nas dostępne. Zapraszamy do działu klamer KOLEKCJONERSKICH i VINTAGE w naszym sklepie – link otworzy się w nowej karcie. 

PS zwykle mamy dużo więcej klamer kolekcjonerskich niż widać w naszym sklepie on-line, ponieważ jak przystało na pojedyncze unikaty, szybko rotują. Dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami! Chętnie wyślemy zdjęcia dostępnych modeli :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl