Na wymiar

Każdy pasek, jaki tworzymy, wykonywany jest na wymiar. Jest to możliwe dzięki temu, że od samego początku powstaje on w naszej pracowni, i nie ograniczają nas standardowo dostępne długości. Posiadanie idealnie dopasowanego paska to nie tylko wygoda, ale i gwarancja dobrego wyglądu.

 

 

  JAK ZMIERZYĆ SWÓJ ROZMIAR PASKA?

 

 

PASKI DLA KAŻDEGO:

Nasze paski wykonywane są na wymiar, bo uważamy, że to produkty powinny być dopasowywane do nas, a nie my do produktów. Powszechne problemy z dostępną standardową rozmiarówką sprawiają, że kupowany pasek zawsze jest za długi lub za krótki. Wymaga dorabiania dziurek, które nigdy nie będę podobne do tych oryginalnych, a zbyt długa końcówka przeszkadza podczas noszenia i zapinania. Dobre dopasowanie paska sprawia, że mając do dyspozycji 7 oryginalnych dziurek (standardowa odległość między dziurkami to 1 cal, czyli ok. 2,5 cm) będziemy mogli go wygodnie używać zarówno w czasie rodzinnych świąt, jak i pod koniec studenckiego miesiąca.

Aby ułatwić zmówienie paska na prezent przygotowaliśmy pomocnicze tabele rozmiarowe. Wykorzystanie ich może pomóc, ale nie będzie tak dokładne jak pomiar zgodnie z naszą instrukcją, gdyż każda sylwetka jest inna. Jesteśmy też do dyspozycji, jeśli mimo wszystko potrzebna będzie pomoc.

 

JAK ZMIERZYĆ SWÓJ ROZMIAR:

Dobrze zmierzony rozmiar gwarantuje, że będziemy zadowoleni z nowego paska. Jest to proste i najlepiej, jeśli wykorzystamy do tego aktualnie używany, wygodny pasek. Nie musimy się przejmować tym, czy jest on w całości za długi, czy za krótki. Jedyne, co jest nam potrzebne, to metr krawiecki i pewność, na którą dziurkę aktualnie się zapinamy. Nasz rozmiar (obwód w pasie) to odległość między tą dziurką, a wewnętrznym końcem klamry.  Dobrze obrazuje to poniższa grafika:

 

Klasycznie w większości modeli pasków mamy 7 dziurek rozstawionych do 2,5 cm. Wybierając swój rozmiar w naszym konfiguratorze poniżej od razu pokarze Wam się długość całego paska jak i przedział rozmiarowy. Dokładny opis każdego modelu jak i dobrania odpowiedniego rozmiaru znajduje się również przy każdym modelu paska.

 

MODELE DOUBLE:

Trochę inaczej ma się sprawa w przypadku modeli double, czyli z podwójnymi klamrami. W zależności od modelu mają one po 3 lub 4 dziurki z każdej strony rozstawione co 2 cm. Regulacja następuje przez jednoczesne przepięcie klamry z jednej i drugiej strony (czyli o 4 cm), tak aby zachować symetrię. Dokładny opis znajduje się przy każdym modelu paska.

 

PASKI Z KOŃCÓWKĄ DO WIĄZANIA:

Wiecie o co najczęściej pytacie? O paski z dłuższymi końcówkami do zawiązania! Tak, tak - zawdzięczamy to modzie, blogerkom oraz...średniowiecznym rycerzom, bo to w tamtych czasach dokładnie tak noszono paski (wiedzieliście?) Taki pasek możemy wykonać z każdego modelu dostępnego w naszym sklepie, pod warunkiem, że wybierzecie jedną z miękkich skór i w uwagach do rozmiaru dodacie informację, że prosicie o pasek do wiązania. Taki pasek może mieć standardowo 7 dziurek i gładką końcówkę lub możemy też zrobić więcej dziurek i przedziurkowaną końcówkę do wiązania - Wasz wybór. Odległość od dziurki, na której jest Wasz rozmiar do końca paska to ok 35-40 cm, tak aby wygodnie zawiązać pasek.

 

INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIA:

Wcale nie musimy trzymać się standardowych ilości dziurek czy długości końcówek. Jeśli chcesz, aby pasek od nas miał większą tolerancję rozmiarów lub lubisz, gdy końcówka jest długa i sięga do drugiej szlufki w spodniach – wystarczy, że o tym napiszesz w uwagach do rozmiaru w karcie produktu. Skoro robimy pasek od samego początku na wymiar, nie ma powodu, by nie dopasować go w każdym calu. 

Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyśmy zmierzyli się z całkiem nowym projektem, który wystarczy nam naszkicować lub przesłać inspiracje abyśmy ocenili, czy będziemy w stanie go wykonać. Zapraszamy!

 

SAMA SKÓRA:

Jeśli zamawiasz samą skórę do swojej klamry to w parametrach wybierz DŁUGOŚĆ CAŁEJ SKÓRY. Dlaczego tak? Ponieważ do naszego obwodu wlicza się również długość Twojej klamry, której nie znamy. Dlatego, aby ułatwić Wam wybór zdecydowaliśmy się na podanie parametru całej długości zamiast rozmiaru. Dla dociekliwych podajemy proste równanie jak obliczyć długość całej skóry, tak aby w zamówionym pasku zapiąć się na środkową dziurkę:

Jeśli Twój rozmiar mierzony wg opisanych powyżej instrukcji wynosi 95 cm a klamrą ma 5 cm to odejmij długość klamry i dodaj 18 cm, czyli tyle ile wynosi odległość od środkowej dziurki do końca paska Blank. I gotowe! Przy rozmiarze 95 cm sama skóra powinna mieć 108 cm i tą wartość podajemy w zamówieniu. 

TWÓJ ROZMIAR - DŁUGOŚĆ KLAMRY + 18 cm = DŁUGOŚĆ SAMEJ SKÓRY

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl