Ręczna robota

Wszystkie nasze paski i akcesoria powstają od samego początku wyłącznie z wykorzystaniem ręcznych, tradycyjnych narzędzi kaletniczych. Tradycyjne rzemiosło pozwala tworzyć, a nie produkować.#handmade

 

Praca ze skórą naturalną jest równie przyjemna co wymagająca. Każdy kawałek skóry jest nieco inny, posiada swoje charakterystyczne cechy sprawiające, że jest wyjątkowy. Podchodząc indywidualnie do każdego naszego zamówienia i pomysłu jesteśmy w stanie wykorzystać możliwości jakie dzięki temu powstają. Każdy pasek, który opuszcza naszą pracownię jest połączeniem naszego doświadczenia i warsztatu z unikalnym charakterem kawałka skóry, który wykorzystaliśmy.

 

#rzemiosło

 

Zawód kaletnika był kiedyś czymś naturalnym. Tajniki pracy w skórze przechodziły z pokolenia na pokolenie, zakłady kaletnicze funkcjonowały jako stałe elementy ekosystemu miast i miasteczek. Aktualnie jest to zawód wymierający, a wiedza na temat pracy w skórze odchodzi w zapomnienie razem z ostatnimi prawdziwymi rzemieślnikami. Wraz z nimi znikają z rynku produkty wykonywane z naturalnych skór, nie ma już niemal szans trafić na fachowca, który naprawi klamrę w naszym pasku. Właśnie dlatego chcemy pozostać przy pracy ręcznej, wykorzystującej tradycyjne narzędzia, które dają przecież nieograniczone możliwości.

 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl